Youtube’da Canlı Yayın İçin Abone Değişikliği

Youtube canlı video yayın özelliğini getirerek platformunu daha da genişletiyor. Abonelik sınırını 10.000’den 1000’e düşürüyor.
Şubat ayından itibaren canlı yayın özelliğini alan Youtube, herkesin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Böylece Youtuberlar kendi kanalları üzerinden canlı yayın yapabiliyor. Fakat canlı yayın açmak için 10.000 aboneden fazlası gerekiyordu. 10.000 abonesi olmayan Youtuberlar canlı yayın açamıyordu.
Youtube buna bir çözüm olarak, yaptığı açıklamada Nisan ayından itibaren 10.000 abone yerine 1000 abone olmasının yeterli olabileceğini duyurdu. Artık canlı yayın açmak isteyenler sadece 1000 abonesi olması yeterli oluyor. 1000 ile sınırlandırılmasının da bir çok sebebi var. Youtube abonesi olmayan veya çok az abonesi olan kanalların canlı yayın açmalarına izin vermiyor. Çünkü o kanalların sıkıcı içerikli olduğunu düşünüyor ve canlı yayın özelliğinin çöplüğe dönmesini istemiyor. Aslında Youtube bu konuda doğru yapıyor olabilir çünkü Facebook veya İnstagram gibi herkesin canlı yayın yapabildiği sosyal medyalarda canlı yayının pek de iyi işler için kullanıldığı görülmüyor.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın