Whatsapp’tan can sıkacak yenilik!

Ellerimizden telefonlar düşmüyor artık. Telefonların asıl amacı olan konuşma özelliği ikinci plana düşmüş durumda. Anlık mesajlaşma ve internete bağlanma özelliği daha ön planda artık. Hatta bu sayede bilgisayarlar da eskisi kadar kullanılmıyor zira geniş ekrana sahip, son model ve interneti olan bir telefonla bilgisayarda yapacağınız işlerin zaten çoğunu yapabiliyorsunuz.

Whatsapp, en çok kullanılan uygulamalardan biri. Ben de tabii ki kullanıyorum. Fakat bugün duyduğum bir haber benim biraz canımı sıktı. Birçok kişinin de epey moralini bozacağına eminim.

Son dönemlerde kullanıcılarının gizliliğini korumaya yönelik önlemler almaya başlayan anlık mesajlaşma uygulamalarının arasına Whatsapp da girdi. Instagram, Snapchat ve Periscope’ta mevcut olan ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmesi özelliği Whatsapp’a da gelebilirmiş! Ben diğer üçünü kullanmıyorum ama Whatsapp’ta zaman zaman “çıks” diye görüntü aldığım oluyor.

Bundan böyle bir mesajlaşmanın ekran görüntüsünü aldığnızda karşı tarafa “Bu herif var ya, senin mesajlarını çekti, kaydetti. Kim bilir neler yapacak! Şantaj olabilir. Aman dikkatli ol haa!” diye bildirim gidecek. Okundu bilgisi özelliğinden sonra birçok ilişkinin ocağına incir ağacı dikmişti Whatsapp, bu da üzerine tuz biber oldu. Özellikle sık kavga eden sevgililerin vay haline!

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir