Vücudunuzda Gördüğünüzde Es Geçmemeniz Gereken Semptomlar

Vücudumuzda yaşadığımız küçük semptomları es geçebiliyoruz. Aslında bu semptomlar ilerde başımıza iş açabilir.
Baş Ağrısı : Günümüzde çoğu insanların çektiği baş ağrısı, aslında vücudumuzun bize dinlememiz gerektiğini söyleyen bir mesajdır. Çok yorulduğumuzda veya çalıştığımızda başımızda, gözümüzde ve boynumuzda şiddetli ağrılar hissedebiliriz.
Sindirim Problemleri : Beynimizin uzun süreli ve yoğun olarak çalışması sindirim sistemimizi de etkileyebilir. Mide de ağrılar görülebilir.
Sık sık hasta olmak : Stres yapmanın vücudumuza bir çok zararı vardır. Kan dolaşımını hızlandırarak kalp atışının da hızlanmasına neden olan stres, bağışıklık sistemimizi de etkiler. Bağışıklık sisteminin etkilenmesi sık sık soğuk algınlığı yaşanmasına sebep olur.
Vücut ağırlığının tutarsız olması : Stresin zararlarından biri de kilo aldırmasıdır. Stres, kortizol hormonunu arttırıyor ve yemek yeme isteğinizi daha da çoğaltıyor.
Karın Ağrısı : Stres sindirim sistemini bozarak karın ağrısına veya mide bulantısına sebep olabilir.
Yorgunluk : Fazla çalışmak yorulmaya sebep olur. Hareket etmekte zorlanırsınız. Uyumamaya çalışırsınız.
Göğüs Ağrısı : Göğüs ağrısı dendiğinde akla ilk olarak kalp geliyor. Ama bu ağrının kalp ile alakası yoktur. Tamamen stresin neden olduğu bu ağrıyı hissediyorsanız rahatlamaya çalışmalısınız.
Cinsel Aktivitelerin Azalması : Eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız güzel bir dinlenmeye ihtiyacınız vardır. Dinlenerek bu sorunu çözebilmeniz mümkün.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın