United Airlines’da Büyük Rezalet

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşen, uçakta tek koltuğa iki bilet kestiği için insanlardan büyük tepki alan United Airlines bu rezaleti ödemeye hazırlanıyor.
Aynı koltuğa iki bilet satan United Airlines, yolcusunu uçaktan yaka paça indirdi. İnmek istemeyen yolcuyu zorla indiren şirketin görüntüleri tüm sosyal medyaya hızla yayıldı. Bu şirkete insanlardan büyük tepkiler yağdı. United Airlines, gerek Twitter’dan gerek haberlerde yaptığı açıklamalarda her ne kadar özür dilese bile bu insanlar için yeterli olmadı. İnsanlar bu şirket için büyük bir boykot hazırlandı.
Morning Consult, 2000’den fazla Amerikalı arasında bir anket gerçekleştirdi. Bu ankette yüzde 40’tan fazla bir oranın bir daha United Airlines şirketini kullanmayacaklarını söylüyor. Anketler United Airlines’ın durumunun daha da kötüye gittiğini gösteriyor. Fakat bazı insanlara göre de önemli olan fiyat olduğu söyleniyor. Böyle skandalların kamuoyunda süresinin çok kısa olduğu, bu tür anketlerin çok uzun sürmeyeceği söylentileri de var.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın