TWİTTER TOPLU TWEET SİLME

Twitter kullanıcı sayısında şu an açık ara önde olan sosyal paylaşım sitesidir. Her gün milyarlarca tweet atılmaktadır ve atılan bu tweetler ile insanlar duygu ve düşüncelerini diğer insanlar ile paylaşmaktadırlar.

Twitter kullanıcılarının son dönemdeki en büyük problemlerinden biri attıkları tweet sayısının fazla olması nedeniyle bunları tek tek silemiyor olmalarıdır. Bu duruma bir çare arayan kullanıcılar yepyeni bir yöntem keşfettiler. Twitter toplu tweet silme denilen bu yönteme göre şu ana kadar atmış olduğunuz tüm tweetleri toplu olarak silebilirsiniz.

TOPLU TWEET SİLME YÖNTEMİ KISACA ŞU ŞEKİLDE:

Tweetdelete.net, TwitWipe.com, Deleteallmytweets.com gibi siteleri ziyaret edin. Siteler üzerinde yönergeleri takip ederek toplu olarak tweet silebilirsiniz. Genelde hepsinin kullanımı aynıdır. Siteler üzerinde bulunan bağlantıları takip edin, sizi twittere yönlendirecek ve oturum açarak ilgili sitelere izin vermeniz isteyeceklerdir. Ardından gerekli ayarları yaptıktan sonra “Delete Tweet” vb. butonlara tıklayarak toplu olarak tweetleri silebilirsiniz.

Twitter şirketinin yaptığı açıklamalar bu tür sitelerin doğruluğunu kanıtlar nitelikte olmuştur. Çoğu insan başta inanmak istemese de artık twitterdan tüm tweetleri tek bir tık ile silmek mümkün hale gelmiştir. Bir an önce attığınız tweetleri silebilirsiniz.

Son olarak “toplu tweet silme” için kullanacağınız siteleri seçerken dikkatli olunuz. Güven vermeyen siteleri kullanma konusunda seçici davranabilir, servisleri kullandıktan sonra twitter ayarlarından verdiğiniz yetkiyi kaldırabilirsiniz.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir