Türkiye’nin İlk Profesyonel İnternet Dizisi: Masum

İflah olmaz bir dizisever olarak, uzun yıllardır Türk dizilerinin kalitesini gördükçe içim acıyor. Aynı konular, aynı yüzler, karbonkopya senaryolar… Hem uzunluk olarak bayıklar, hem de aksiyon namına bir şey yok. Bizim ülkenin gelmiş geçmiş en hareketli dizisinden Amerika’da, İngiltere’de her yıl düzinelerce yapılıyor. Bu bakımdan son 10 yılda kaliteli, üst düzey diyebileceğimiz dizi sayısı herhalde 5’i geçmez.

Yüzümü epeydir bizim dizilerden çevirmiştim ama bugün duyduğum bir haber beni uzun süre sonra heyecanlandırdı. “Masum” adlı, internet dizisi yayına girecekmiş. Ülkenin ilk profesyonel internet dizisi. Zira yönetmeninden oyuncularına kadar hepsi bildik, tanıdık isimler. Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Keskin gibi ülkenin kaliteli oyuncuları varmış dizi de.

Dizinin konusu klişe gibime geldi; “sıradan gibi görünen bir ailenin çevresinde gelişen sıradışı olaylar”… Fakat hikayenin 60 dakikalık 8 bölümden oluşacağının açıklanması asıl sıradışı olan olay. Konular, sahneler uzamayacak, vıcıklaşmayacak demektir bu. Merakla bekliyorum.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir