Samsung ve Amazon, Yeni Yüksek Çözünürlük Standardı HDR10+’yı Duyurdu

Yeni Çözünürlük Standardı Bundan Sonra HDR10+ Olacak
Teknoloji sektöründe rekabet her geçen gün bir adım ileriye taşınmaya devam ederken teknoloji devleri ise bu dönemde ortak projeler geliştirerek ayakta kalmaya devam ediyor. Amazon ve Samsung ortaklığı ile geliştirilen yeni HDR10+ yüksek çözünürlük standardı bunlara verilebilecek en güzel örnekler arasında yer alıyor.
Renklere Hâkim Olan Yepyeni Bir Standart
Akıllı telefonların her geçen gün daha da artan bir hızla yenilendiği günümüzde görüntüleme teknolojisi üreten en iddialı markaların başında yer alan Samsung Amazon ortaklığı ile yepyeni bir teknoloji üretmeyi başardı.
Üretilen yeni teknolojiye HDR10+ adı verilirken bu yeni sürüm aslında HDR10 versiyonunun güncellenerek bir üst seviyeye taşınmış hali olarak kabul ediliyor. Yapılan güncellemenin ardından artık renkler çok daha etkileyici bir biçimde ekrana taşınmış olacak.
“Dinamik Ton Haritalama” olarak özetlenen yeni teknoloji sayesinde akan video içerisinde her sahnede ekranın parlaklık değeri otomatik olarak ayarlanacak. Bu sayede akıp giden video için gözünüze en iyi şekilde hitap edecek görüntü sürekli olarak otomatik olarak ayarlanmış olacak.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın