Samsung Galaxy S8’in Tasarımı Ortaya Çıktı

Yıllardır şaşmaz bir şekilde Samsung dışında cep telefonu kullanmıyorum. Apple’a terfi edemedim henüz. Hatta dizüstü bilgisayarımın markası bile Samsung. Elimde son cep telefonu modeli yok, zaten son modellerine yetişilmiyor bile… Şimdi gözler S8’de. Nisan ayında tanıtımı yapılacak olan Samsung Galaxy S8’e ait yeni fotoğraflar ortaya çıkmuş. Daha önce de tasarımına ait görseller yayınlanmıştı.

Yeni cihazın teknik özellikleri duyurulmadı, hatta sızdırılmaması için de büyük çaba sarfediliyor. Ancak bu çabalar başarısız olmuş olsa gerek. Zira S8’in tasarımı tüm detayları ile beraber sızdırıldı.

Evan Blass adlı Twitter kullanıcısı, daha önce akıllı telefon sektöründeki sızdırmalarıyla ünlü. Bu kişi dün Galaxy S8’e ait bir görsel paylaşmış. Bugün de Slash Leaks hesabından S8’in basın görseli sızdırılmuş. Böylece cihazın tüm tasarımsal özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Sızdırılan fotoya göre, Galaxy S8’in arka tarafı S7 Edge modeli ile benzer tasarıma sahip. Ön yüzünde ise ciddi değişiklikler mevcut. Alt ve üst çerçeveler oldukça ince tutulmuş, sebebi ise yer tasarrufu sağlayarak ekran-kasa oranının minimum seviyede tutulması; böylece hem hafiflik hem de şıklık sağlamak.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir