Samsung Galaxy S5, Android’in En Popüler Cihazı Oldu!

Android İşletim Sisteminin En Popüler Cihazı Samsung Galaxy S5 Oldu!
Galaxy Note serisinde yaşadığı büyük fiyaskoya rağmen Samsung markasının önlenemez yükselişi devam ediyor. Markanın yeni modelleri piyasaya çıkmaya devam ederken eski modelleri de bir yandan piyasayı ele geçirmeyi sürdürüyor.
Samsung Galaxy S5 Amerika’da En Çok Kullanılan Telefon Oldu
Amerika pazarından elde edilen verilere dayanılarak hazırlanan son raporda Android işletim sistemini kullanan cihazlardaki en büyük payın Samsung Galaxy S5 modeline ait olduğu ortaya çıktı. En popüler telefon sıralamasında Samsung Galaxy S5 sahip olduğu yüzde 15.6 oranında pay ile birincilik koltuğuna yerleşirken sıralamada yine diğer Samsung serileri öne çıktı.
Samsung Galaxy S7 modeli yüzde 11.5 kullanım oranı, Samsung Galaxy S6 yüzde 11,4 kullanım oranı ve Samsung Galaxy S7 Edge modeli ise yüzde 5.8 oranı ile listede yer almayı başarırken bu oranlar ile en yakın rakibi Apple markasının gözünü korkutmuş gibi görünüyor. Apple hala Amerika’da gençlerin en çok tercih ettiği cep telefonu markası olmayı başarsa da Samsung markasının bu çıkışı dikkate şayan kabul ediliyor.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın