Nokia 9 Modeli Hakkında Bilgiler

Nokia’nın yeni akıllı telefonu Nokia 9’un yakın bir zamanda çıkması bekleniyor.
Günümüzde herkesin kullandığı akıllı telefonlar teknoloji ilerledikçe daha da geliştiriliyor. Samsung, Apple gibi markalar en çok tercih edilirken, Nokia bu tercihlerde geride kalmaya başlıyor. Yeni çıkaracağı model Nokia 9 ile tekrar piyasaya girmeyi planlıyor. Nokia 9’un diğer Nokia akıllı telefonlardan farkı Symbian değil Android olmasıdır.
Nokia 9 ‘un 2017 yılında çıkması bekleniyor. Yeni çıkan ve çıkacak olan Samsung Galaxy 8, iPhone 8 gibi telefonlarla rekabete girmesi beklenen bu telefon büyük ihtimalle 2017’nin ortalarında veya sonlarında çıkacak.
Söz konusu bu telefon 5.5 inç boyutlarında olacak ve QHD OLED ekranına sahip olacak. Yani 1440 x 2560 çözünürlükte olması bekleniyor. Nokia 9’un tamamen metal tasarıma sahip bir kasası olacak. Su geçirmez olacak olan bu telefonun ön kamerası 12, arkası 22 megapiksel olacak. 6 GB ram sahibi olacak bu telefon 64 ve 128 GB kapasitesi olacak.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Nokia 9 Modeli Hakkında Bilgiler” için 2 yorum

 • Temmuz 15, 2017 tarihinde, saat 7:28 am
  Permalink

  Merhabalar, güzel bir yazı paylaşımı sağlamışsınız. Hem anlamlı hem kalite ve dahası da akıcılıkla beraber sade olmuş bu fazlasıyla hoşuma gitti. İlerleyen süreçlerde başarılarınızın daha da devamını dilerim.

  İyi günler.

 • Temmuz 17, 2017 tarihinde, saat 2:00 pm
  Permalink

  Merhabalar, Telefon güzel görünüyor fakat akıllı telefonlar yayıldıktan sonra nokia’nın windows phone işletim sistemini kullanması nokia’nın marka değerini düşürdü. Android işletim sistemi ile akıllı telefon piyasasına girmiş olsaydı eminim zirvede ki yerini koruyabilirdi. Neyse ki çok geç kalsa bile doğru yolu bulmuş nokia.

Bir Cevap Yazın