LG Watch Style’in Fiyatı Belli Oldu

Akıllı saat dünyasında yeni gelişmeler yaşanıyor. LG, Android Wear 2 destekli LG Watch Style akıllı saatlerinin başlangıç fiyatı sızdırıldı. Dün de renkleri sızdırılmıştı.

LG,  Watch Sports ve Watch Style’i 9 Şubat’ta tanıtacak. Özellikleri ve renkleri belli olan saatlerin başlangıç fiyatları da sızdırıldı. Android Police adlı internet sitesinin güvenilir bir kaynaktan edindiği bilgiye göre, LG Watch Style’in başlangıç fiyatı 249 dolar olarak belirlenmiş. LG, değişik renk ve bant seçeneklerine göre farklı fiyatlar uygulayacak.

LG Watch Style’in renk seçenekleri arasında “Gümüş” ve “Rose Altın” seçenekleri bulunuyor. 1.2 inçlik ve 260×360 çözünürlüklü P-OLED ekranın yanında 512 MB RAM ve 4 GB hafızaya sahip LG Watch Style. Öte yandan, LG Watch Sport, LTE, NFC, kalp atış hızı izleme, GPS, su yalıtımı ve daha kaliteli çözünürlük gibi özelliklere sahip.

Bu nedenle, yani iki ürün arasındaki kaliteli farkından ötürü LG Watch Sport’un 100 dolar kadar daha pahalı olacağı söyleniyor. İki saatin de satışa sunulma tarihi henüz belli değil.

Amcamın bir hayali vardı (aklıma Dostoyevski’nin Amcanın Rüyası adlı hikayesi geldi). Saate kulaklık takıp, telefon gibi kullanmak istiyordu. Böyle bir saat piyasaya sürülene kadar telefon kullanmayacağım diyordu. Tabii aradan yıllar geçti; o da bizler gibi cep telefonu kullanıyor şimdi. LG’nin bu akıllı saatleri hoşuna gider miydi acaba?

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir