Koşu Bandı İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Çoğu zaman işten vakit bulamayız ya da üşengeçliğimiz tutar kalkıp spor yapmayız bu yüzden fazla kilolarımızdan kurtulamayız. Kilolu isen sürekli diyet yapıp bırakmışlığımız vardır hepimizin başlayıp hüsranla sonuçlanan diyetlerimiz vardır. Spor salonlarına gitmek istemiyorsanız koşu bandı ile evlerinizde de formda kalabilir fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Neden Koşu Bandı

Tamda diyet yaparken gerekli olan şeylerden biriside yürümektir aslında ama üşengeçliğimizden evden çıkıp yürümek zor gelir bizlere. Tamda bu durumda koşu bandı en güzel şeydir istersek evde istersek spor salonunda. Evlerimizde kış zamanlarında yapacağımız koşu bandı ile 30 dk yürümek bile bizleri formda tutacaktır. Hiç spor yapmayı sevmeyen kişiler bile bir kez olsun koşu bandında yürüdüğünde sevecek ve vazgeçemeyecektir.

Koşu Bandı İle Zayıflama

Biraz yememize dikkat etmeliyiz tabi ki de her şeyin başı sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra günde 1 saatimizi ayırarak koşu bandında ister yürüyerek ister koşarak gayet fit bir vücuda sahip olabiliriz. Yemekten kısamıyorsanız bile koşu bandı ile yapacağınız yürüyüşler ile aldığınız kalorileri yakarsınız yaktığınız yemeklerin yanı sıra biraz daha yürüyerek istenilen forma yavaş da olsa girebilirsiniz.

Koşu Bandı İle Nasıl Sıkılaşabilirim

           Koşu bandında koşarak bütün organlarımızı çalıştırmış oluruz bunun sayesinde terler ve kilo vermeye başlarız. Sıkı ve güçlü bacaklara kavuşmak için yapacağınız yürüyüşler sayesinde baldırlarımızı eritmeye başlarız. Koşu bandında yürürken elimize en hafif dambıllarıda alarak kol çalışması da yapabiliriz.

Evet, sizlerle evde dahi olsak koşu bandımız var ise nasıl kilo verebileceğimizi ve koşu bandının yararından bahsettik vazgeçip diyetlerimizi bıraksak bile koşu bandımız ile yapacağımız 1 saatlik yürüyüş veya koşu ile nasıl fit kalabileceğimizi biliyoruz. Koşu bandı bizler için önemli bir yer almaktadır yürümek ile verilemeyecek kilolar yoktur yeter ki isteyelim ve azimli olalım.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir