İyi Kalpli Koca Adam – İyi Kalpli Koca Adam Filmi – The BFG

30 Haziran 2016 yılında gösterime giren iyi kalpli koca adam filmi, 177 milyon dolar civarında hasılat yaptı. Film ünlü çocuk kitabı yazarı Roald Dahl’ın eserinin beyaz perdeye uyarlanması ile karşımıza çıkmaktadır. Orijinal adı The BFG olan filmin yönetmen koltuğunda pek çok film sonrası adından söz ettiren Steven Spielberg var.

İyi kalpli koca adam filmi konusu; insanları yiyen devlerin arasında, bir devin insan yememe kararı alması sonrasında kendi cinsleri tarafından dışlanmasını anlatmaktadır. Oldukça arkadaş canlısı olan ve bu sebeple insan yiyen devler dünyasından soyutlanan sevimli dev kahramanımız yetimhanede büyüyen Sophie isimli bir küçük kız çocuğu ile arkadaşlık kurmuştur.

Sevimli dev Sophıa ile arkadaşlığından sonra onu devler ülkesine götürür fakat bir çocuk masumiyeti ile devler ülkesine giden Sophıe burada oldukça büyük tehlikeler ile baş etmek zorunda kalır. Küçük bir kızın iyi kalpli bir dev ile olan macerasını oldukça heyecanlı şekilde anlatan iyi yürekli koca adam filmi, izleyenler tarafından oldukça beğenildi.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir