iPhone 8 ‘in Çıkması Gecikebilir

Teknoloji severlerin merakla beklediği iPhone 8, ekranın altına yerleştirilecek sanal home tuşu yüzünde çıkması gecikebilir.
Bu sene iPhone’nun 10. Yılı. 10. Yıla özel Apple şirketinin yeni piyasaya sürecek olan iPhone 8 hakkında yeni gelişmeler bekleniyor. Fakat yayınlanan bir raporda iPhone 8’in daha kaliteli bir halde piyasaya sürülmesi için gecikebileceği söylentileri yayılıyor.
IPhone 8’in beklenen özelliklerinden birisi telefonda cam yüzeyin altına yerleştirilecek olan parmak izi algılayıcısı. Apple, bütün özelliklerini ekranın altına sıkıştırmayı hedefliyor. Bunun sebebi ise ön yüzeyin tamamıyla ekranla kaplatılması olmasından kaynaklanıyor.
Sanal Home düğmesi, Apple bileşen ortaklarında sorun yaratabilme olanağı olduğundan dolayı iPhone 8’in çıkması gecikebilir. Bu yıl Eylül’de çıkması bekleniliyor. Fakat bu gecikmeden dolayı daha ileriki zamanlarda çıkabilir. Optik parmak izi takması beklenilen Apple, bu sayede daha büyük ekranla yeni modelini çıkarmayı hedefliyor. Böylelikle fiziksel home tuşu ön ekrandan kalkmış olacak.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın