Google Play’e Telefonunuzun Hafızasını Arttırmanızı Sağlayacak Yeni Güncelleme!

Bu Güncelleme İle Artık Telefonunuzun Hafızası Çok Daha Güçlü Bir Hale Gelecek
Güneşin yüzünü göstermesi ile beraber bahar temizliği başlarken Google Play Store yayımladığı yeni güncellemesi ile bahar temizliğinizi cep telefonunuza taşımaya hazırlanıyor. Getirilen yeni güncelleme sayesinde cihazınızda kullanmadığınız tüm çöp uygulamalardan çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.
Çöp Uygulamalardan Kolay Bir Şekilde Kurtulun
Cep telefonlarının sanal mağazalarına her gün yüzlerce yeni uygulama yüklenirken bazen bir arkadaşınızdan duyup merak ettiğiniz bazen de sanal mağazada görerek sadece merak ettiğiniz için indirdiğiniz her uygulama aslında cihazınızın hafızasını doldurarak performansını olumsuz etkiliyor.
Bazı uygulamalar sürekli olarak kullanılırken pek çok uygulama ise hiç kullanılmadan cihazımızın hafızasında yer tutmaya devam ediyor. İşte yeni güncelleme bu çöp uygulamaları hedef alıyor ve aktif olarak kullanılmayan uygulamaları cihaz sahibine göstererek konu hakkında uyarıda bulunuyor. Bu sayede cihaz sahibi çok sık kullanmadığı uygulamaları çok daha kolay bir şekilde görerek istediği şekilde uygulama hakkında karar veriyor. Güncelleme sayesinde artık tek tek uygulama tarama derdi de sona eriyor.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın