Facebook, ‘Beynimizle’ Kontrol Edeceğimiz Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Yapıyor!

Beyin Gücü İle Kontrol Edilecek Olan Sanal Gerçeklik Gözlükleri Facebook İle Geliyor
Beyin kontrolü alanında son derece ciddi çalışmalara imza atan Facebook bu alandaki çalışmalarına hiç hız kesmeden devam ediyor. Facebook yapmış olduğu son tanıtım çalışmasında deriye uygulanan baskılar sonucunda iletişim kurma başarısını gösteren yeni arttırılmış gerçeklik konsepti ile adeta büyüledi.
Sanal Gerçeklik Sınıf Atlıyor
Dünyanın en güçlü ve en büyük teknoloji şirketlerinin ilk sıralarında yer alan Facebook sanal gerçeklik üzerine yaptığı çalışmalarla da dikkat çekiyor. Bilim adamlarına göre cep telefonlarının bir sonraki evriminde arttırılmış gerçeklik gözlükleri cep telefonlarının yerini alacak ve gözümüze taktığımız tek bir gözlük ile akıllı telefonların yaptıkları tüm işlemleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştireceğiz.
İşte Facebook bu tezden yola çıkıyor ve şimdiden geleceğin teknolojisin üretmek için çalışıyor. İnsan beyninin muazzam gücünden yararlanmayı hedefleyen Facebook sadece beyin gücü ile çalışan ve beyin ile kontrol edilebilen sanal gerçeklik gözlüklerini üretmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda üretilen ilk prototip büyük ses getirirken aynı zamanda Facebook’un bu iş konusunda ne kadar ciddi olduğunu da gözler önüne sermesi açısından büyük önem taşıyor.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın