Dünyanın En Garip Ülkesi Kuzey Kore’nin Sokaklarında Her Sabah Çalan ‘Ürpertici’ Müzik!

Kuzey Kore’nin Ürkütücü Sokaklarında Her Sabaha Çalışan Ürkütücü Müzik ve Sırrı
Sahip olduğu nükleer silahlar ve sürekli olarak bunları kullanma tehditleri le gündemde kalmayı başaran Kuzey Kore aslında son derece farklı ve ilginç bir ülke. Bugüne kadar yabancılara karşı oldukça ketum bir tavır sergileyen ülke hakkında yeni bilgiler geldikçe insanların bu ülkeye ve bu ülkede yaşanan tuhaflıklara karşı olan ilgisi de artıyor.
Pyongyang Sokakları Her Sabah Bu Şarkı İle Çınlıyor
Kuzey Kore’nin başkenti olan Pyongyang en çok merak edilen yerlerin başında yer alıyor. Ülkeden dışarıya çok fazla bir bilgi akışının olmaması insanların merakını cezbederken ülkeden gelen yeni haberlerde bu merakın artmasına neden oluyor.
Özellikle de her sabah Pyongyang sokaklarını adeta inleten şarkı büyük bir merak konusu olarak öne çıkıyor. Çünkü her sabah istisnasız olarak halka dinletilen bu şarkının son derece cızırtılı bir sesi bulunuyor ve akortsuz seslerden oluşuyor. Üstelik şarkının neden her sabah çalındığını bilen ya da daha da tuhafı her gün dinlenen bu şarkının adını dahi bilen bir kişi yok. İddialar ise diktatörlük ile yönetilen ülkede bu şarkının bir beyin yıkama çalışması olduğu yönünde.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın