Deli Aşk’a Cem Yılmaz Desteği

Ülkemizde yetişen ve yaşamakta olan en iyi komedyenlerini sayın desem, eminim; çoğumuzun aklına ilk gelecek isimlerden biri Cem Yılmaz’dır. Gösterilerinin yanı sıra filmleri de bir hayli komik ve zekicedir. Kendisi şu sıralar her ne kadar yeni filmi Arif ve 216 ile ilgileniyor olsa da daha genç kuşak isimlere de yardımcı oluyor.

Bu isimlerden biri olan Emrah ve Murat Kaman kardeşlerin ikinci filmi olan Deli Aşk’ın yapımcısı olan Cem Yılmaz bu kadarla kalmamış filme de isim babası olmuş. Daha önce filmin isminin “Çocuklarımın Anası” olması düşünülüyormuş, ama Cem Yılmaz’ın önerisi ile “Deli Aşk“ta karar kılınmış.

Filmin senaryosu Kaman Kardeşler’in elinden çıkmış. Yapımcı koltuğunda Cem Yılmaz otururken oyuncular arasında Zafer Algöz, Pelin Akil, Şafak Pekdemir, Abdullah Şahin, Yasemin Öztürk, Nilperi Şahinkaya gibi sinemaseverlerin yakından tanıdığı isimler var.

Filmde Maraş Dondurması Ustası Ekrem, kalbinin sahibi Neşe’nin beğenisini kazanmaya çalışıyor ama başına hem komik hem de biraz düşünüldüğünde hayli trajik olan türlü musibetler geliyor.

Bu arada merak edenler için, film Adana ve İstanbul’da çekildi. 10 Mart’ta da sinemalarda gösterilmeye başlandı.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir