Bill Gates Endişeli Biyoterörizm Adım Adım Geliyor!

Biyoterörizm İnsanlığın Geleceğini Tehdit Ediyor
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un sahibi olan Bill Gates insanlığı yaklaşan tehlike olarak gördüğü biyoterörizm hakkında uyardı. Gates’e göre genetik mühendisliğin bir terör silahı olarak kullanılacağı günler sandığımızdan çok daha yakın.
Dünyanın Sonu Nükleer Savaştan Olmayacak
Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri ile Kuzey Kore arasında yaşanan gerginlik yeni bir “nükleer savaş mı geliyor?” endişesinin tırmanmasına neden olurken Bill Gates aslında sanılanın aksine başka bir tehlikeye dikkat çekti. Daha önce benzer bir konuda Münih Güvenlik Konferansı etkinliğinde konuşma yapan Bill Gates bu kez kameraların karşısına Royal United Services Institute in London etkinliği için İngiltere’nin başkenti Londra’da çıktı.
Teröristler Tek Bir Biyolojik Silahla Milyonlarca Kişiyi Öldürebilir
Kötü niyetli insanların eline geçmesi durumunda milyonlarca kişiyi bir anda öldürebilecek güce sahip olan biyolojik silahlar hakkında yetkilileri tekrar uyaran Bill Gates önümüzdeki 10-15 yıllık zaman dilimi içinde bu tip saldırıların gerçekleşebileceğini vurguladı. Yetkilileri konu hakkında ciddi önlemler almaları yönünde uyaran Gates tehlikenin sanılanın aksine çok daha yakın ve ciddi olduğunu iddia etti.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın