Android Makyaj Uygulamaları

Bir cep telefonu ile yapılabilecek en eğlenceli şey fotoğraf çekmek olsa gerek. Cep telefonu ön kameralarının giderek daha kaliteli hale gelmesi ve selfie trendiyle birlikte ortaya birçok makyaj yapma uygulaması çıkmıştır. Gerçek hayatta yapmaya cesaret edilmeyen makyajlar öncelikle bu uygulamalarda denendikten sonra uygulanabilir. Bu sayede makyaj malzemesi israf etmeden cildimizi de denemelerden kurtarmış oluruz.

Android makyaj yapma uygulamaları

Aşağıda profesyonel olarak kullanılabilecek bazı makyaj uygulamalarını yazdım. Size uygun olanı deneyerek bulmanız için  sıralama yapmadım. Modiface Makeup, L’Oréal Makeup Genius, Youcam Makeup, Mary Kay, Face Tune, You Makeup, Lakmé Makeup Pro android play store’da bulunan popüler makyaj uygulamalarından bazılarıdır.

Uygulamaları kullanırken çektiğiniz fotoğrafları programın içerisinden seçip menüyü kullanarak makyaja başlayabilirsiniz. Birçok alternatif sunan programları deneyerek öğrenmek çok kolay. Beğendiğiniz makyaja karar verdikten sonra resmi açıp evde makyaja başlayabilirsiniz. Makyaj telefonda güzel ama aynada gözünüze hoş gelmediyse bir de kuaförde şansınızı deneyin.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir