Analistler Bu Yıl Apple’ın En Az 824 Milyar Dolar Değerinde Olacağını Söylüyor

Her yıl yeni modelleriyle pahalı telefonlar çıkaran Apple, bu yıl en az 824 milyar dolar değerinde olacağı tahmin ediliyor.
MarketWatch tarafından Pazartesi günü bildirilen haberde , Apple’ın hisseleri ikinci çeyrekte %16’dan fazla artmış olduğu görülmektedir. Analistler ise bu duruma bakarak Apple’ın değerinin daha da büyüyeceğini söylüyor.
küresel yatırım bankası olan RBC Sermaye Piyasaları Apple’ın şu anda ki piyasa değerinin 740 milyar dolar olduğu söyleniyor. Analistler ise 740 milyar dolar olan bu piyasa değerinin 2017 yılı içerisinde 824 milyar dolar olacağını tahmin ediyor. Analistlerin bu tahmini ise Apple’ın pahalı plus modelleri çıkarmasından kaynaklanmaktadır. Şuana kadar raporlarda Apple’ın hisselerinin 4 Nisan’da 144,77 dolara çıkarak rekor kırmıştır. Her yıl yeni modelleriyle gündeme gelen Apple, Eylül’de iPhone 8 çıkarmayı planlıyor. Fakat iPhone 8’de optik parmak izi beklendiğinden dolayı, çıkışının gecikeceğine neden olabileceği söyleniyor. Pacific Crest analisti Andy Hargreaves, “Bu, bazı üretim gecikmeleri yapma riski oluşturmasına rağmen, bu noktada gelecek iPhone döngüsüyle maddi olarak hacim tehdidi altında olduğuna inanmıyoruz.” Dedi.


Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın