Altın Savaşçı – Altın Savaşçı Filmi

Ülkemizde Altın Savaşçı olarak bilinen orijinal ismi The Golden Cane Warrior olan film, 2015 yılı yapımıdır. Endonezya yapımı olan film aksiyon ve dram türünde film seyretmek isteyenler için güzel bir tercih olabilir. Ayrıca 6.4 olan IMDB puanı ve akıcı olan konusu ile siz seyircilerim ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Filmin yönetmenliğini Ifa Isfansyah yapmaktadır.

Film genel olarak, Cempeka isimli uzakdoğu dövüş sporları ustasının ve öğrencilerinin başından geçen olayları anlatmaktadır. Filmde cempeka usta öğrencilerine tüm bildiklerini anlatırken ortaya altın bir sopa ve bu sopanın inanılmaz gücü hakkında rivayetler çıkmıştır.

Sopanın gücü o kadar fazladır ki; sahip olan kişi inanılmaz güçler kazanarak bütün düşmanlarını yok edebilecek kabiliyete erişmektedir. Bu sopa cempeka ve öğrencilerinin eline geçecek ve düşmanlar bu altın sopayı elde etmek için cempeka ve öğrencileri ile mücadele içine girecektir. Genel hatları ile bu konu üzerinde gelişen film izleyenler tarafından da genel olarak beğenilmiştir.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir