Ahlat Ağacı

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli yönetmenlerden olan Nuri Bilge Ceylan, 3 yıllık bir aranın ardından beni tekrar kendine hayran bırakmak için film çekiyor. Son olarak 2014 yılında o muazzam Kış Uykusu’nu izlemiş, sonra beklemeye geçmiştik.

Yeni filminin adı Ahlat Ağacı. Konusu da tam Nuri Bilge’lik! Yine Anadolu’nun bir köşesinde geçen bir hikaye, yine sanatsal bir konu, yine iç sıkıntılar… Bir yazar var, kitap yazıyor fakat -bastıracak parası yok. Bu parayı bulmak için doğduğu kasabaya geri dönüyor, yıllar sonra… Ancak bir sürprizle karşılaşıyor ve kendi parasını toplamak yerine babasının borçlarıyla uğraşmak zorunda kalıyor. Rus klasiklerinden fırlamış gibi duran bu hikaye, Nuri Bilge Ceylan’ın enfes anlatımıyla yine harika bir film olacaktır diye düşünüyorum.

Filmin kadrosuna gelirsek… Şu an için Hazar Ergüçlü kadroda yer alması kesin olan tek isim. Başrolde de Murat Cemcir’in oynayabileceği konuşuluyor. Bunun dışında hiçbir bilgi, duyum yok. Vizyon tarihi de belli değil ama bu yıl içerisinde gösterime girecekmiş. Merakla bekliyorum…

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir