2017′ De Popüler Olacak Yazılım Dilleri

2017’de popüler olacak yazılım dilleri: Şimdiye kadar birçok yazılım dili geliştirdiler, ancak bunun bir kısmı fazla bilinmedi bir kısmı ise çoğu kişi tarafından bilindiği için popüler oldu. Bizde bakalım bu yıl hangi yazılım dili daha çok kullanılacak, yeni trend bakalım kim olacak?

1. JAVA: Tabi ki java bunların en başında geliyor. Uzun zamandır 1990’lardan beri faaliyet gösteren bu yazılım dili 2017 de en çok kullanılan yazılım dili olacak. Birçok sevilen oyun uygulamaları olduğu için hepimiz javayı az çok duyduk. java popüler olacak çünkü en çok talep gören yazılım dillerinden biri olarak birinci sırada yerini aldı. Hatta piyasada mühendis alımı yapılırken java bilmesi şartıyla işe alınıyor.

2. C :  Yazılım dili birçok java gibi yazılım programlarının kurulmasında kullanıldığı için bu dilde mecburen zaten kullanmak zorunda olduğumuz dillerden olacak.

3. C++ : Büyük yazılım şirketleri için vazgeçilmez hala.

4. C# : Microsoft firmasının yazılım ailesindendir. Microsoft uygulama ve ürünlerini kullanmak isteyenler için iyine popüler bir yazılım dili oluyor.

5.PYTHON: Kullanım kolaylığından dolayı bu yazılım kolay okunabilir bir dil olduğu için bizim için popüler bir yazım dili olacaktır.

Erhan Yıldız

İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, blog sevdalısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir